5. projekts. Seas, Tourism, Environment, Protection and Sustainability (STEM) (Jūras, Tūrisms, Vide, Aizsardzība un ilgtspēja)

Otrā aktivitāte Latvijā

Ārzemju ciemiņiem bija iespēja iepazīties ar Latvijas kultūru un tradīcijām, izstaigāt Ogres pilsētas skaistākās vietas, piedalīties  sporta aktivitātēs un māla suvenīru veidošanas darbnīcā.

Skolēniem tika organizētas vairākas darbnīcas:

“Ūdens manā valstī” Pieejams:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jNISOjbqxPsuxzwz7Z1RzzeqhR8hqA_qR8xNWFZsQao/edit?usp=sharing

“Interesanti fakti par ūdeni” Pieejams:

http://linoit.com/users/Viktorija_gailisha/canvases/Facts%20About%20Water

“Dīķis blakus manai mājai”

Skolēni kopā ar skolotājiem devās mācību ekskursijās, apmeklējām Latvijas Dabas muzeju un Ķeguma HES muzeju.

Trešā aktivitāte Polijā

Mobilitātē Polijā piedalījās 5 skolotāji – Inna Zeņkeviča, Viktorija Gailiša, Daina Sergejeva, Aivars Adamovičs un Daiga Kuzmina.

Vizītes laikā notika pirmā projekta gada rezultātu izvērtējuma un otrā gada plānošanas pasākumi.

Ceturtā aktivitāte Spānijā

Mobilitātē piedalījās divas skolotājas Inna Zenkeviča un Viktorija Gailiša un skolēni – Megija Marija Liesma, Sindija Meiere, Valērija Kreščenko, Edgars Boronovskis, Viktorija Alberte, Alberts Īvans, Rolands Kalninš, Katrīna Kravale

  • Tika organizēta ekskursija uz Madrides centru, parku “Europa”, Zinātnes un Dabas muzeju, Reina Sofia muzeju, Valdemingomez vides kompleksu Prado muzeju un Toledo pilsētu.
  • Skolēni prezentēja sagatavotu mājasdarbu – plakātu par atkritumu šķirošanu Latvijā, piedalījās ledus laušanas aktivitātēs, orientēšanās sacensībās Madrides centrā, kur vajadzēja atbildēt uz jautājumiem par Spāniju un Madridi un sienu gleznošanas darbnīcā.

Piektā aktivitāte Horvātijā

Uz Horvātiju devās trīs skolotājas – Inna Zeņkeviča, Viktorija Gailiša un Velga Kalniņa, un piecas skolnieces – Viktorija Honta, Rūta Cinīte, Anete Patrīcija Raiskuma, Linda Vanaga un Solvita Neviero.

Horvātijā tika organizēta ekskursija uz Opatiju, Universitātes bibliotēku, Rijekas Nacionālo Vēstures muzeju, Governor pili, Villa Ružić, Dabas parku Učka, Istras pussalu un pilsētām Hum and Roč.

Skolēni prezentēja sagatavotu mājasdarbu – e-grāmatu par Latvijas nacionāliem ēdieniem (http://naturearoundus.wikispaces.com/Cookbook), piedalījās vairākās darbnīcās: ēdienu pagatavošana, ziepju izgatavošana, suvenīru apgleznošana, dažādu lietu izgatavošana no pārstrādātiem materiāliem.

Sestā aktivitāte Čehijā

Mobilitātē uz Čehiju piedalījās skolotājas Inna Zeņkeviča un Viktorija Gailiša un skolēni – Toms Villerušs, Mikus Villerušs, Mārtiņš Zudāns, Jana Skrauča un Viktorija Raiļana.

Čehu skola organizēja ekskursijas uz Skalku, Prāgas zooloģisko dārzu, Prāgas botānisko dārzu, Savvaļas dzīvnieku glābšanas centru, Prāgas veco pilsētu un Botanikus – vēsturisko amatniecības ciemu Ostrā.

Skolēni piedalījās vairākās darbnīcās,kuras bija saistītas ar atkritumu šķirošanu, nacionālo ēdienu gatavošanu, apdraudēto dzīvnieku un augu saglabāšanu un papīra manufaktūras darbības principiem.

Pierakstīties jaunumiem (RSS)

Subscribe to Pierakstīties jaunumiem (RSS)