Mūzikas pārbaudes darbā skolēni intervē dziedātāju Ievu Sutugovu

Nedēļā pirms pavasara brīvlaika mūzikas skolotāja Kristapa Kiršteina skolēni kārtoja pārbaudes darbus. Šoreiz bija sarūpēts īpašs pārsteigums – pārbaudes darbs kā intervija, uz kuru bija uzaicināta dziedātāja Ieva Sutugova.

Februāra mūzikas stundās 8. klašu skolēni iepazina revolūciju laika dziesmas. Mācību procesā tika analizēts Vašingtonas Universitātes un Latvijas Universitātes profesoru kopīgais pētījums “Dziesmu vara. Nevardarbīga nacionālā kultūra Baltijas dziesmotajā revolūcijā”. Lai gūtu plašāku izpratni par minēto tematu, skolēni klausījās lielkoncertu “Latvijas gadsimts”. Izvēle par labu tieši šim koncertam nebija nejauša, jo pirms diviem gadiem uz lielās “Arēna Rīga” skatuves kopā ar izcilākajiem latviešu dziedātājiem koncertā uzstājās OVĢ jauktais koris un meiteņu koris “Amra”. Tiešsaistes stundās nav iespējams vienoties kopīgā dziedāšanā, tāpēc šoreiz skolēni muzicēja katrs savās mājās – klausījās koncerta ierakstu un kopā ar Latvijas dziedātājiem izpildīja dziesmu “Atmostas Baltija”.

Viena no lielkoncerta dalībniecēm bija dziedātāja Ieva Sutugova, kura, atsaucoties pedagoga Kristapa Kiršteina aicinājumam, piekrita dalībai pārbaudes darbā. Skolēnu uzdevums bija sagatavot jautājumus par revolūciju laika dziesmām, to komponistiem, izpildītājas koncertu pieredzi un profesijas izvēli. Jā, tik vienkārši, bet tajā pašā laikā jēgpilni un noderīgi! Intervijas izdevās, un dziedātāja pauda lielu gandarījumu, ka Ogres Valsts ģimnāzijā ir tik inteliģenti un zinātkāri skolēni. Laiks paskrēja ļoti ātri un sarunas raisījās!

Iespējams, ka nākotnē kāds no jauniešiem vēlēsies kļūt par dziedātāju, žurnālistu, mūzikas izdevēju, rakstnieku, producentu vai kādas citas profesijas pārstāvi un šī mūzikas stunda būs bijusi kā stimuls vai atspēriens savu mērķu sasniegšanai. Un, ja dzīves ceļi aizvedīs citur, gribu ticēt, ka jaunieši novērtēs un cienīs mūziķa ikdienas smago darbu un būs izauguši par inteliģentiem latviešu mūzikas klausītājiem!

Informāciju sagatavoja mūzikas skolotājs Kristaps Kiršteins.