
Ne viens vien skolēns gaiteņos ir redzējis cilvēkus ar melniem krekliņiem, uz kuriem sarkans rotājas MOT.SHOW COURAGE uzraksts. Tie ir MOT programmas treneri, kas ir īpaši apmācīti doties pie 7.-9 klašu jauniešiem, lai aktīvi un atraktīvi stāstītu par DROSMI DZĪVOT, DROSMI RŪPĒTIES un DROSMI PATEIKT “NĒ”.
MOT jau 1994. gadā aizsāka norvēģu olimpieši, pievēršot lielāku uzmanību attieksmei un uzvedībai jauniešu vidū, lai viņos stiprinātu drosmi labāk rūpēties vienam par otru un pieņemt apzinātus lēmumus savā dzīvē. Latvijā šī programma tika “ievesta” 2016. gadā. “Stipra jaunatne” ir pamatprogramma, kas stiprina individuālo noturību un veicina izpratni, kā arī popularizē veselīgas savstarpējās attiecības – drošu klases vidi, iekļaujošu skolas kultūru un ilgtspējīgas, atbalstošas vietējās kopienas.
Ogres Valsts ģimnāzijā pirmais MOT kurss 7. klasēm ienāca līdz ar programmas parādīšanos Latvijā – 2016. gadā, kad skolotāja Maija Vilnīte pirmajā treneru kursā izgāja apmācības un pārliecināja skolas direktori par šo nodarbību nepieciešamību jauniešiem. Starp citu, šogad Maija Vilnīte tika atzīta par Gada koordinatoru īpašā MOT entuziastu saietā, kurā katru gadu pulcējas visi programmas domubiedri. MOT vēstneši ir Latvijā pazīstami cilvēki, kas dalās ar savu skolas laiku pieredzi. Varam minēt tikai dažus – Intars Busulis, Emīls Balceris, Jana Duļevska, Māra Sleja un citi.
Šajos gados ir bijuši daudz un dažādi treneri – gan no pašu skolotāju vidus, gan ar skolu nesaistīti cilvēki (uzņēmēji, mārketinga speciālisti u.c.). Šajā mācību gadā mūsu pašu MOT treneru pulkam pievienojušās divas jaunas treneres, svešvalodu skolotājas, – Sanda Pētersone-Pūpola un Ieva Šūpola, savukārt skolotājas Ieva Sala, Maija Vilnīte un sociālā pedagoģe Agnese Žaltauska turpinās darbu jau kā pieredzējušas treneres.
MOT programma ir integrējama gan klases stundu, gan sociālo zinību saturā (īpaši attīstot jaunajā izglītības standartā minētās caurviju prasmes), jo apskata jauniešiem tik svarīgas tēmas kā draudzība, pašvērtējums, izvēles iespējas, mērķu definēšana un labvēlīgas vides veidošana kolektīvā. Dažās klasēs aug arī jaunie MOTivatori – 8. un 9. klašu skolēni – mazāko klašu grupu iedvesmotāji!
Kas ir MOT? No norvēģu valodas – “drosme”. Laikā, kad izjūtam pandēmijas sekas un runājam par vardarbību skolās, šī ir drosmīga programma, kas nepieciešama katram jaunietim! Par drosmi skolās!
Vairāk informācijas par programmu: https://www.mot.lv
Informāciju sagatavoja MOT trenere, angļu valodas skolotāja un 9.b klases audzinātāja Ieva Sala.