Lepojamies ar skolēnu sasniegumiem ģeogrāfijā

Šī gada 9.februārī tiešsaistē norisinājās Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novada olimpiāde ģeogrāfijā, kurā piedalījās 41 dalībnieks no 9-12. klasei.

Kā stāsta Ogres Valsts ģimnāzijas skolotājs Aigars Kuzmins, olimpiāde bija izaicinājums arī 9. klases skolēniem, kas varēja pārbaudīt savus spēkus vidusskolas posmam gatavotajā olimpiādē: “Olimpiāde ir ļoti apjomīga ar ļoti daudziem visdažādākā veida, pārsvarā nestandarta uzdevumiem, kas tālu iziet ārpus ģeogrāfiskajā izglītībā noteiktajiem standartiem. “

Pārdomas par dalību olimpiādē sagatavoja arī 12.b klases skolēns Mārtiņš Romanovskis, kas ieguva godpilno 1.vietu.

“Olimpiādes tēma kā vienmēr bija  nenoteikta un ļoti plaša, visaptveroša jeb bija jautājumi no dažādām nozarēm, piemēram, iedzīvotāji, politika,  saimniecība, dabas procesi, Latvijas vēsturiskās vietas, u.c. Šoreiz viena no galvenajām tēmām bija saistīta ar Siguldas apvidu, varbūt tas siguldiešiem deva arī kādu priekšrocību.

Manas domas par olimpiādi ir tādas, ka nepietiek tikai ar labām ģeogrāfijas zināšanām, vajag arī orientēties matemātikā, dabaszinībās, kultūrā, pasaules dabas, sociālajos un politiskajos notikumos un problēmās, kā arī, ja nezina pareizo atbildi, tad bieži vien to var izdomāt ar loģisko domāšanu.  Pašam jāseko līdzi notikumiem pasaulē un jāinteresējas par dažādām tēmām. Nav nevajadzīgu tēmu.

Man olimpiādē patika pildīt uzdevumus par Latvijas vietām, piemēram, Siguldu, bet man sagādāja grūtības uzdevums, kurā bija jāatrod pareizā vieta kartē pēc divu attēlu nosaukumu kombinācijas. Tas bija īsts izaicinājums!”

Paldies visiem dalībniekiem un skolotājam Aigaram Kuzminam. Skolēnu sasniegumus vari atrast šeit: https://ovg.lv/sasniegumi/