Projekta uzdevumi:

 • veicināt skolēnu interesi par apkārtējo vidi;
 • celt skolēnu apzinīgumu un atbildību par apkārtējo vidi;
 • veicināt skolēnu svešvalodu prasmes;
 • pilnveidot skolēnu un skolotāju digitālas kompetences;
 • radīt izpratni par kultūru dažādību un līdzību;
 • dalīties pieredzē par starppriekšmetu saiknes lietošanu mācību  procesā.

Projekta laikā skolēni:

 • piedalās lekcijās un darbnīcās par dabas aizsardzību;
 • veido posterus un brošūras par dabas aizsardzību;
 • veido aptaujas, prezentācijas un viktorīnas par savu valsti;
 • piedalās Skype video konferencēs un eTwinning projektā;

Projekta rezultāti un starprezultāti tiek publicēti projekta vietnē

www.naturearoundus.wikispaces.com

Projekta dalībnieki:

 • Zakladni skola Mnisek pod Brdy (Čehija)
 • Osnovna skola Podmurvice (Horvātija)
 • Primary School of Naousa Paros (Grieķija)
 • Ogres Valsts ģimnāzija (Latvija)
 • KARAKESLI ORTAOKULU (Turcija)
 • Gimnazjum im. Marii Konopnitckiej w Szydlowie (Polija)
 • Pureza de María (Spānija)

Projekta ietvaros ir plānotas projekta plānošanas un pieredzes apmaiņas aktīvitātes skolotājiem un moblitātes skolēniem.

Pirmā aktivitāte Grieķijā notika no 2015.gada 19.oktobra līdz 2015.gada 24.oktobrim. 

Mobilitātē piedalījās skolotāji Viktorija Gailiša un Vineta Oboznaja.

Mobilitātes mērķis

 • Sadarbībā ar projekta partneriem izstrādāt projekta attīstības plānu, uzdevumus un to realizēšanas datumus.
 • Pieredzes apmaiņa par dalību Eiropas projektos.
 • Iepazīstināt projekta partnerus ar savu skolu, pilsētu un izglītības sistēmu Latvijā.

Mobilitātes laikā notika darbs pie projekta detalizētas plānošanas:

 • visu vizīšu vietu un laika detalizēts plānojums;
 • vienošanās par skolēnu vecumu un skaitu;
 • partneru pienākumi;
 • katras vizītes starprezultātu apkopojums. Uzdevums nākamajai vizītei Latvijā;
 • projekta mājas lapas izveide;
 • skolēnu pašvērtējuma anketas izstrāde.

Otrā aktivitāte Latvijā

Ārzemju ciemiņiem bija iespēja iepazīties ar Latvijas kultūru un tradīcijām, izstaigāt Ogres pilsētas skaistākās vietas, piedalīties  sporta aktivitātēs un māla suvenīru veidošanas darbnīcā.

Skolēniem tika organizētas vairākas darbnīcas:

“Ūdens manā valstī” Pieejams:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1jNISOjbqxPsuxzwz7Z1RzzeqhR8hqA_qR8xNWFZsQao/edit?usp=sharing

“Interesanti fakti par ūdeni” Pieejams:

http://linoit.com/users/Viktorija_gailisha/canvases/Facts%20About%20Water

“Dīķis blakus manai mājai ”

Skolēni kopā ar skolotājiem devās mācību ekskursijās, apmeklējām Latvijas Dabas muzeju un Ķeguma HES muzeju.

Trešā aktivitāte Polijā

Mobilitātē Polijā piedalījās 5 skolotāji – Inna Zeņkeviča, Viktorija Gailiša, Daina Sergejeva, Aivars Adamovičs un Daiga Kuzmina.

Vizītes laikā notika pirmā projekta gada rezultātu izvērtējuma un otrā gada plānošanas pasākumi.

Ceturtā aktivitāte Spānijā

Mobilitātē piedalījās divas skolotājas Inna Zenkeviča un Viktorija Gailiša un skolēni – Megija Marija Liesma, Sindija Meiere, Valērija Kreščenko, Edgars Boronovskis, Viktorija Alberte, Alberts Īvans, Rolands Kalninš, Katrīna Kraval

Tika organizēta ekskursija uz Madrides centru, parku “Europa”, Zinātnes un Dabas muzeju, Reina Sofia muzeju, Valdemingomez vides kompleksu Prado muzeju un Toledo pilsētu.

Skolēni prezentēja sagatavotu mājasdarbu – plakātu par atkritumu šķirošanu Latvijā, piedalījās ledus laušanas aktivitātēs, orientēšanās sacensībās Madrides centrā, kur vajadzēja atbildēt uz jautājumiem par Spāniju un Madridi un sienu gleznošanas darbnīcā. 

Piektā aktivitāte Horvātijā

Uz Horvātiju devās trīs skolotājas – Inna Zeņkeviča, Viktorija Gailiša un Velga Kalniņa, un piecas skolnieces – Viktorija Honta, Rūta Cinīte, Anete Patrīcija Raiskuma, Linda Vanaga un Solvita Neviero.

Horvātijā tika organizēta ekskursija uz Opatiju, Universitātes bibliotēku, Rijekas Nacionālo Vēstures muzeju, Governor pili, Villa Ružić, Dabas parku Učka, Istras pussalu un pilsētām Hum and Roč.

Skolēni prezentēja sagatavotu mājasdarbu – e-grāmatu par Latvijas nacionāliem ēdieniem (http://naturearoundus.wikispaces.com/Cookbook), piedalījās vairākās darbnīcās: ēdienu pagatavošana, ziepju izgatavošana, suvenīru apgleznošana, dažādu lietu izgatavošana no pārstrādātiem materiāliem.

Erasmus + Horvātija

No 2017. gada 27. marta līdz 2. aprīlim es piedalījos Erasmus + apmaiņas programmā, kuras ietvaros man bija iespēja doties nedēļu uz Horvātiju. Lai nopelnītu šo iespēju, es pagājušajā gadā uz nedēļu savā ģimenē uzņēmu meiteni no Čehijas. Horvātijā pavadītais laiks man bija jaunu iespaidu pilns un noteikti tajā es daudz ko jaunu uzzināju, tā man bija jauna pieredze.

No Latvijas mēs bijām 5 meitenes- es, Solvita, Viktorija, Anete un Linda. Četras mācāmies 9. klasē, bet Linda mācās 10. klasē. Pavisam apmaiņas programmā piedalījās skolēni no Čehijas, Latvijas, Horvātijas, Spānijas, Grieķijas, Turcijas, Polijas.  Mēs dzīvojām pilsētā, kuru sauca Rijeka, skolas nosaukums „Osnovna škola Podmurvice”. Tajā skolā mācās skolēni līdz 8. klasei, stundas katru dienu tur sākās 8:00.

Apmaiņas studenti Horvātijā dzīvoja viesģimenēs Es dzīvoju vienā viesģimenē. Meiteni pie kuras dzīvoju sauc Franka un viņai ir 13 gadi. Esmu ļoti apmierināta ar savu viesģimeni, jo Franka vienmēr rūpējās, lai mums būtu interesanti un lai mēs pēc iespējas vairāk izbaudītu mūsu laiku Horvātijā. Uz skolu mums bija jābrauc ar autobusu, kas arī bija vesels piedzīvojums. Viņa un viņas mamma mūs izvadāja pa skaistām vietām, mēs nogaršojām vietējo ēdienus. Mēs ar viesģimeni braucām līdz jūrai, kā arī vēlā vakarā pastaigājamies pa molu, kur bija ļoti skaists skats, ģimenes dienā mēs braucām uz salu Krka, kur arī bija ļoti skaisti, tur mēs nogaršojām astoņkājus, kas man bija ļoti neierasts ēdiens, ēdu to pirmo reizi. Esmu pateicīga savai viesģimenei par laipno uzņemšanu.

Otrdienā skolā mūs sagaidīja ar sagaidīšanas pasākumu, parādīja skolu un aizveda uz netālu esošo zvejnieku ciematu, kurš ir tūristu iecienīts apskates objekts. Bija ļoti skaisti, bet daudz bija jāstaigā un ārā bija ļoti silti, tāpēc ātri nogurām. Skolas pusdienās bija interesants ēdiens, kurš šķita par asu, bet mums pastāstīja, ka horvāti ēd ēdienu ar daudz garšvielām, tāpēc bija interesanti.

Trešdienā mēs staigājām pa muzejiem. Muzeji bija par dabas vai vēstures tēmu.

Ceturtdien mēs pavadījām dienas sākumu skolā, notika workshops.  Varēja taisīt ziepes un gatavot ēst vai krāsot, līmēt.

Piektdien mēs braucām ar autobusu uz Učkas dabas parku, kur mēs staigājām pa kalniem, par ko es biju priecīga, jo man ļoti patīk kalni, un Latvijā tādu īstu kalnu nemaz nav. Bijām arī pasaules mazākajā pilsētiņā Humā, un citās pilsētās. Man ļoti patika šīs dienas programma, jo es apskatīju daudz skaistu vietu un uzzināju interesantus faktus.

Es ievēroju, ka latvieši atšķiras no horvātiem. Horvātiem viss nav punktuāli, kamēr latviešiem viss ir kārtīgi. Viņi paši atzīst, ka viņiem patīk daudz un labi ēst, kaut arī mēs ēdam diezgan daudz, viņi ēd vairāk. Horvāti ir runātīgāki un drosmīgāki, labprāt izsaka savu viedokli, kamēr latvieši cenšas būt pieklājīgi, piezemētāki, negrib uzbāzties. Horvātu atvērtība pielīp, tāpēc arī mēs ar laiku kļuvām līdzīgākas viņiem.

Šī apmaiņas programma man bija viena no lielākajām un labākajām pieredzēm dzīvē, kuras laikā es daudz ko iemācījos uzzināju, ne tikai par Horvātiju, Rijeku un tās vēsturi, dabu, bet arī par cilvēkiem. Horvātija ir ļoti skaista valsts, ar apbrīnojamiem dabasskatiem. Man ne reizi negribējās braukt mājās, jo gribēju uzzināt, ieraudzīt vairāk. Esmu pateicīga, ka man ir bijusi šī iespēja un paldies skolotājām Innai Zeņkēvičai,Viktorijai Gailišai  un Velgai Kalniņai par iespēju šeit pabūt.

   Rūta Cinīte

Sestā aktivitāte Čehijā

Mobilitātē uz Čehiju piedalījās skolotājas Inna Zeņkeviča un Viktorija Gailiša un skolēni – Toms Villerušs, Mikus Villerušs, Mārtiņš Zudāns, Jana Skrauča un Viktorija Raiļana.

Čehu skola organizēja ekskursijas uz Skalku, Prāgas zooloģisko dārzu, Prāgas botānisko dārzu, Savvaļas dzīvnieku glābšanas centru, Prāgas veco pilsētu un Botanikus – vēsturisko amatniecības ciemu Ostrā.

Skolēni piedalījās vairākās darbnīcās,kuras bija saistītas ar atkritumu šķirošanu, nacionālo ēdienu gatavošanu, apdraudēto dzīvnieku un augu saglabāšanu un papīra manufaktūras darbības principiem.