Mūzikas stundas kā kopdarbs – Kristaps Kiršteins, režisors/dramaturgs Kārlis Anitens un 12. a klases skolēni

Šī gada 4. februārī Ogres Valsts ģimnāzijas 12. a klases attālinātajā mūzikas stundā viesojās latviešu režisors, dramaturgs, vairāku muzikālo izrāžu un lielkoncertu autors, kultūras pils “Ziemļblāzma” radošais direktors Kārlis Anitens. Tikšanos organizēja mūzikas skolotājs Kristaps Kiršteins,  piedāvājot iespēju satikt un iepazīt izcilas, radošas personības, lai skolēni uzklausītu kultūras jomas eksperta viedokli, uzdotu sev interesējošus jautājumus, un, balstoties eksperta atziņās, spētu pamatoti diskutēt par mūzikas un mākslas aktualitātēm Latvijā un pasaulē.

“Ogres Valsts ģimnāzijā jau izsenis ir īstenotas Skola2030 galvenās vadlīnijas izglītības pieejā, arī mūzikas pedagoģijā. Izcilu jomas ekspertu piemērs, līdzdarbošanās mācību procesā jauniešiem paver plašākas iespējas uzzināt un tapt iedvesmotiem – kas ir ļoti nozīmīgi! Mēs varam lasīt grāmatas, skatīties video, taču klātbūtnes aspekts mākslā ir viens no nozīmīgākajiem. Šajā reizē analizējām, skatījāmies, klausījāmies mūzikas projektus, kuros tiek īstenots dažādu mākslas veidu apvienojums, lai spēcīgāk paustu kādu ideju sabiedrībai. Man ļoti gribējās, lai jaunieši satiek cilvēku, kurš šajā jomā ir profesionālis. Tā kā paralēli pedagoģiskajam darbam ikdienā darbojos režijas un mūzikas menedžmentā, izdevās uzrunāt Kārli. Ar lielu atsaucību viņš dalījās pieredzē, atbildēja uz jautājumiem, kā arī izvirzīja vairākus jautājums diskusijai, kas rosināja skolēnus domāt plašāk, radošāk – pasaules līmenī,” stāsta mūzikas skolotājs Kristaps Kiršteins.

Par šādas mūzikas stundas ieguvumiem iespaidos dalās 12. a klases skolnieces A. Jakovļeva un V. Bidzane. “Šādas stundas ir ļoti aizraujošas. Bija patīkami, ka stundā piedalījās viesis, kas par kultūras pasākumiem pastāsta no cita skatu punkta. Interesanti parunāt par aktuāliem mūzikas pasākumiem un pasākumu ietekmi uz publiku. Kā pasākumi top arī pandēmijas laikā. Kā apvienot neapvienojamo un par pasākumu pasniegšanu interesantā veidā,” atzīst Annija Jakovļeva. Ari Valērija Bidzāne piekrīt, papildinot: “Paldies Kārlim Anitenam par lielisko klātbūtni un foršajām idejām. Ir patīkami, ka kāds cilvēks no malas, un pat ietekmīgs cilvēks, ir klāt un dalās ar savām emocijām, zināšanām kultūras/mūzikas jomā. Šādas mūzikas stundas vai līdzīgi organizētas mācību stundas ir – IESPĒJAS, tās ienes veiksmīgu sadarbību. Redzot šo skatu kultūrā tikai caur video, ir liels lepnums par to, ka pasaule ir tik dažāda un pats mazākais jauninājums rada burvību. Vērtējot mūzikas stundas apskatīto problēmjautājumu, var secināt, ka šāda veida projekti padara mūzikas pasauli lielāku un pilnvērtīgāku.”

Informāciju sagatavoja OVĢ mūzikas skolotājs Kristaps Kiršteins.