Kalendārs

P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Lietotāja pieslēgums

OVG 27 gadi

2. septembris 2019

Latvijas skolas soma

Skolotāju diena 2017. oktobrī

 

Pateicības

Kultūras kanona konkursa 2016 - 2017 Grand Prix balvas ieguvējas – Ogres Valsts ģimnāzijas meitenes

   Konkurss notiek jau piekto gadu. Šī gada tēma bija “Kultūras kanona vērtības Latvijas simtgadei”. Dalībniekiem bija jārada izzinoša spēle, kas veltīta Latvijas kultūras un dabas vērtību apguvei. Meitenes izveidoja spēli “Esi šeit” un ieguva augstāko novērtējumu, kā arī iespēju tālāk strādāt pie savas spēles komerciālā projekta.

Latvijas simtgadi var uztvert par atskaites punktu izvērtējot valsts pastāvēšanu. Šajā laikā tiek veltīts daudz uzmanības nākotnes plāniem, paveiktajam un sasniegtajiem. Šis laiks ir ideāls gan svinībām, gan notikumu analīzei, lai saskatītu un izvirzītu nepieciešamos mērķus nākotnei un nodrošinātu ne vien ilgtspējību, bet arī paaugstinātu labklājību kopumā.  Latvija, mūsu zeme, ir īpaša vieta visiem latviešiem, jo tā ir pašu veidota, kopta un aprūpēta. To var salīdzināt ar augu, kas rūpīgi kopts, nes ražu. Tautā saka: “Viena diena pavasarī, baro visu gadu”. Tā varētu raksturot arī valstisko situāciju, metaforiski sacītā viena diena ir darba un ieguldījumu laiks, kad atrastais brīdis un motivācija var ietekmēt visu turpmāko pastāvēšanu. Šajā gadījumā raža būtu sociālās garantijas un aprūpe, latviešu valodas valstiskais statuss, taču nosauktais jau ir tikai aisberga virsējā daļa no visa sniegtā. Tātad noteikti darbi ir jādara pareizajā laikā, tos nedrīkst atlikt! “Tagad vai nekad!” šādi ir jāraksturo ekoloģiskā situācija ne vien Latvijā, bet visā pasaulē kopumā. Dabas vērtības ir kaut kas vienreizējs gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, tas ir, kas brīnišķīgi skaists ar daudzveidīgām izmantošanas iespējām tagad un perspektīvām nākotnē. Protams, arī kas neatkārtojams, jo, bezatbildīgi iznīcinot vai neatgriezeniski pārveidojot, vairs nav iespējams atgūt ne biotopa daudzveidību, ne visas ekosistēmas struktūras un vienības.

Spēles “Esi šeit “tematika ir rekreācija jeb atpūta, darba spēku atjaunošana. Taču  rekreācija spēlē tiek izvirzīta saudzīga gultnē, proti, popularizējot iekšzemes tūrismu ar spēles mērķi - pirmajam apmeklēt četras dažādas vietas, proti, vienu katrā Latvijas novadā (šīs vietas tiek izvēlētas velkot, katra novada kartīti no vairākām iespējamajām, tādejādi tiek palielināts iespējamo  apmeklējamo objektu variāciju skaits, kas padara spēli vairākspēlējamu, jo izvilktie objekti mainās). Mērķtiecīga savu vietu meklēšana spēlē sekmētu interesi un vēlmi tās apmeklēt, kā rezultātā tiktu veicināta iekšzemes tūrisma attīstība. Rosināta tūrisma attīstība aizsargātās dabas teritorijās varētu sekmēt dabas nozīmes izpratni sabiedrībā. Tādejādi tiktu realizēta mūsu spēlē paustā doma par dabu – Latvijas zelta – aizsardzību.  Mēs spēlē centāmies apvienot ne tikai patriotisko garu, un kultūras vērtības, bet arī devu humora, cīņasspara un jaunatklājumus. Par pamatu nebaidījāmies ņemt Latvijas karti un tajā izvietot vairāk kā 70 dažādas vietas. Spēles noteikumi ļauj spēlētājiem izmantot četrus pārvietošanās veidus (tādējādi stratēģiski plānojot, kāds ceļš būs izdevīgāks un kā ātrāk iespējams nonākt kādā no galamērķiem) : doties “ar kājām”, braukt ar laivu – izmantot upes ceļus, izmantot dzelzceļus – braukt ar vilcienu, kā arī izmantot aviotransportu – lidot ar lidmašīnu. Spēles sākumā katram spēlētājam tiek piešķirtas 12 biļetes. Atkarībā no transporta līnijas veida uz laukuma izvietoti kalni un purvi. Kalni vairāk sastopami uz gājēju ceļiem, un tajos vairāk ir veiksmīgo iespēju, piemēram, iegūt papildu biļetes, savukārt uz 4 transportu līnijām vairāk sastopami purvi, kuru kartītēs teiktais, piemēram, var aizvest uz citu Latvijas daļu, tomēr spēlētājam var paveikties, ja tieši šis reģions viņam ir nepieciešams. Jāpiemin, ka tieši purvu un kalnu kartītēs tiek iekļautas  ar Latviju saistītas  aktuālas un nozīmīgas tēmas ne vien no Latvijas kultūras kanona, bet arī no mūsu ikdienas dzīves, piemēram,  Prāta Vētra, baltais fosfors jeb viltus dzintars un Latvijas Valsts prezidents. Svarīgākais ir tas, ka šī informācija netiek uzspiesta, bet ir iepīta spēles procesā, kas savukārt uzrunā un panāk to, ka tā aizķeras prātā. Tematikas apvienojums ir oriģināls, radīts tieši mūsdienām un aktuālajiem svētkiem. Tas atbilst Latvijas simtgades svētku noskaņai, atspoguļo cilvēku patriotisko mīlestību pret savu valsti, vienlaikus paplašinot un motivējot iegūt zināšanas par mūsu valsts Latvijas vēsturi un svarīgiem notikumiem. Nosaukums Esi šeit nav izvēlēts tāpat vien, tas ne tikai pauž spēles mērķi, taču ar iekļauto zemtekstu uzrunā cilvēkus palikt, nedoties prom, veicot depopulāciju kavējošu darbību.

 Ogres Valsts ģimnāzijas komanda Spēles “Esi šeit” autores, 12. klases skolnieces : Anete Putāne, Annija Rošāne, Vita Konopecka . Skolotāja: Vineta Oboznaja

Mūsu lepnums pasākumā “Gada Skolotājs 2016”

 

Novada gada skolotājs

 

Paldies par paveikto!

  Paldies par paveikto 2015./16. m. g. 1. semestrī

 

Ogres novada nominācija” Gada skolotājs 2015”

2015.gadā Ogres novada pašvaldība pirmo reizi pasniedza balvu” Gada skolotājs 2015 “ piecās nominācijās. Balva “Gada Skolotājs 2015” tika pasniegta nominācijās “par inovācijām izglītības procesā”, “Par mūsdienīgu un kvalitatīvu izglītības darba organizāciju un vadību”, “Par ieguldījumu un sasniegumiem audzināšanas un ārpusstundu darbā”, “Par mūža ieguldījumu izglītībā” un “Par ieguldījumu un sasniegumiem atbalsta pasākumu nodrošināšanā izglītojamajiem”. Kopumā izglītības iestādes bija izvirzījušas 63 skolotājus. 

Ogres Valsts ģimnāzijas skolotājas iekļuva starp 5 nominantēm trīs nominācijās:

  • “Par mūža ieguldījumu” - Latviešu valodas un literatūras skolotāja Laimdota Jonkuse
  • “Par ieguldījumu un sasniegumiem audzināšanas un ārpusstundu darbā” – Vēstures, filozofijas, politikas un tiesību skolotāja un klases audzinātāja Dace Zemīte (1. attēlā otrā no kreisās)
  • “Par inovatīva un radoša mācību procesa nodrošināšanu darbā” -  Dabas zinību un ģeogrāfijas skolotāja Ilze Kaļāne (2. attēlā pirmā no kreisās)
“Par mūža ieguldījumu” - latviešu valodas un literatūras skolotāja Laimdota Jonkuse

“Par ieguldījumu un sasniegumiem audzināšanas un ārpusstundu darbā” – vēstures, filozofijas, politikas un tiesību skolotāja un klases audzinātāja Dace Zemīte (attēlā otrā no kreisās)

“Par inovatīva un radoša mācību procesa nodrošināšanu darbā” -  dabas zinību un ģeogrāfijas skolotāja Ilze Kaļāne (attēlā pirmā no kreisās)

*************

Pirmā vieta Kultūras kanona konkursā

2015. gada novemba mēnesī norisinājās Kultūras kanona konkurss vidusskolēniem 2015 - 2016 „Raiņa un Aspazijas idejas un vērtības mūsdienu cilvēku dzīvē un notikumos” Konkursam bija pieteikušās 45 komandas no Rīgas, Latgales, Vidzemes, Zemgales un Kurzemes reģioniem, starp kurām bija arī Ogres Valsts ģimnāzijas komanda trīs cilvēku sastāvā: Rūta Žiaugre, Paula Elmere un Rinalds Onckulis. Komandu koordinēja skolotāja Vineta Oboznaja.

Komanda Rīgas reģiona atlasē izcīnīja pirmo vietu un ieguva iespēju piedalīties divu dienu meistarklasēs pie skatuves mākslas profesionāļiem Jūrmalā.

Grūti izstāstīt, cik daudz tika iegūts tikai 2 dienās Jūrmalā... Visu laiku nepameta sajūta, ka tur atrodos jau vairākas dienas vai pat nedēļas, jo tik daudz iemācījos gan par scenogrāfiju, režiju, mūziku, Raini un Aspaziju, gan par sevi. Pirmajā dienā vairāk mācījāmies teorētiski. Kalusījāmies ļoti interesantas lekcijas un nedaudz darbojāmies paši. No pirmās dienas visspilgtāk atmiņā ir palikusi lekcija par scenogrāfiju, ko ļoti interesanti pasniedza Reinis Suhanovs. Pirmajā dienā arī paspējām izstaigāt Jūrmalu un Aspazijas māju gida vadībā. Otrajā dienā strādājām tikai praktiski savās grupās divu ļoti talantīgu cilvēku vadībā: Kārļa Anitena un Jura Joneļa. Man bija ļoti pavecies, jo biju grupā ar ļoti aktīviem jauniešiem un sarunas par to, kā varētu mūsu skatuves performanci uzlabot, neapstājās ne naktī, ne pie pusdienu galda, ne mājupceļā. Nepārtraukti radās jaunas idejas par mūsu performanci, kas pēc divu dienu ļoti intesīvas domāšanas, pat sagādāja nelielas galvassāpēs un nogurumu. Manuprāt, šis pasākums bija ļoti vērtīgs ikvienam, kas tajā piedalījās! Tā par iegūtajiem iespaidiem dalās Rūta Žiaugre.

**********************

2015. gada 12. janvārī aulā Skolas padome sirsnīgi sveica Ogres Valsts ģimnāzijas darbiniekus ar dziesmu, pateicības vēstuli, saldumiem un piemiņas velti.

Paldies par sarūpēto pārsteigumu sakām Dacei Āboliņai,  Inetai Baresai, Dzintrai Delperei, Gvido Elksnim, Andrai Jupatovai, Sandrai Lurinai un Uldim Širakam. Paldies par mums dāvāto mīllestību, un ziniet – mēs Jūs mīlam tikpat cieši!
Ogres Valsts ģimnāzijas darbinieki

Galerija

 


Kokurss "Kultūras tradīcijas ģimenē" 2014./ 2015. m. g.