Kalendārs

п в с ч п с в
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Вход на сайт

OVG 27 gadi

2. septembris 2019

Latvijas skolas soma

Skolotāju diena 2017. oktobrī

 

Aktivitātes

 
Francija Polija Spānija  
       

Pirmā aktivitāte (Francijā) notika no 16.10. 2011. – 21.10.2011.

Piedalījās skolotāji koordinatori no visām partnervalstīm.

No Ogres Valsts ģimnāzijas pasākumu apmeklēja skolotājas Inna Zeņķeviča un Viktorija Gailiša.
Vizītes laikā tika sadalīti pienākumi un detalizēti saplānoti projekta starprezultāti 2011. – 2012. gadam.

Otrā aktivitāte (Polijā) notika no 26.02.2012. - 1.03.2012.

Piedalījās 9.a klases skolēni Kristaps Jasinkevičs un Jurģis Prikulis, skolotāji Aigars Kuzmins, Inna Zeņķeviča un Viktorija Gailiša un direktores vietnieks saimnieciskajos jautājumos Aivars Adamovičs

Vizītes laikā skolēniem un skolotājiem bija iespēja apskatīt ievērojamas vietas Lodzā, tādas kā nesen restaurēto Piotrkowska ielu - garāko tirdzniecības ielu uz planētas, vietējo muzeju  - Izraela Poznanska rezidenci, apmeklēt observatoriju, lai uzzinātu interesantus faktus par saules sistēmu un citām parādībām.
Polijas skolēni sagatavoja dažādus interesantus pasākumus, piemēram modes skati, koncertu un sporta pasākumu, kurā veiksmīgi piedalījās arī mūsu skolēni.

Kristaps un Jurģis ar godu prezentēja mūsu valsti un skolu, piedalījās darbnīcās ar skolēniem no partnervalstīm un izveidoja plakātus par ideālā skolotāja tēlu.

Aktivitātes galvenais uzdevums bija prezentēt mājas darba rezultātus par vecāku aptauju "Skola pagātnē un tagad". Katras valsts prezentācijā mēs atradām gan kopīgas, gan atšķirīgas atziņas.

Iespaidi

Braucienu vērtēju ļoti pozitīvi, jo man vienmēr ir paticis ceļot. Es pilnveidoju savas angļu valodas zināšanas, uzzināju daudz ko jaunu par to, kā dzīvo skolēni citās Eiropas valstīs. Šīs zināšanas man atvieglos mācību darbu angļu valodā, kā arī iegūtās zināšanas varēšu izmantot kādā citā braucienā uz ārzemēm. Brauciens man ļāva kļūt drošākam un komunikablākam dzīvē.

Paldies, ka man tika dota iespēja piedalīties šāda veida pasākumā!
Jurģis Prikulis

Šīs bija vienas no labākajām dienām manā mūžā, un mana dzīve jau tā ir pietiekami aizraujoša, bet šis ceļojums/projekts bija ļoti aizraujoša pieredze gan man, gan visiem pārējiem projekta dalībniekiem. Ar nepacietību gaidu nākošo gadu, kad pie manis brauks šī projekta dalībnieki, lai turpinātu projekta darbību. Ceru, ka turpmākās dienas, kuras tiks pavadītas saistībā ar šo projektu būs tikpat ideālas, cik tās bija no 26.februāra līdz 1.martam.
Kristaps Jasinkevičs

Trešā aktivitāte (Spānijā) notika  no 22.04. 2012. – 26.04.2012.

No Ogres Valsts ģimnāzijas pasākumu apmeklēja Inna Zeņkeviča, Viktorija Gailiša, Aina Bērce, Linda Bērce, Dace Zemīte, Mikus Pūķis, Žaklīna Vagoliņa, Sindija Meiere, Valērija Kreščenko.

Ekskursijas un sociālā programma:

  • Romas impērijas laika pilsētas Lleidas vēsturiskā un kultūras mantojuma apskate/ ekskursija;
  • Katalonijas reģiona vēstures, cilvēku dzīvesveida un tradīciju iepazīšana;
  • Barselonas apmeklējums, lai apskatītu 19. gadsimta un 20 gadsimta skaistāko un neparastāko katedrāli „La Sagrada Familia”, kuras autors ir arhitekts Antonio Gaudi. Katedrāle ir autora spēle ar saules gaismu un tās izmantošanas iespējām;
  • Saules apskate teleskopā, lai apskatītu tās fizikālo virsmu.

Darbs pie projekta:

  • valsts un skolas prezēntēšana;
  • prezentācijas par skolotāja lomu mūsdienās;
  • katras vizītes starprezultātu apkopojums. Uzdevums nākamajai vizītei uz Itāliju ir savas valsts izglītības sistēmas un savas skolas darbības virzienu raksturojums, projekta mājas lapas papildināšana.
   

Ceturtā aktivitāte (Latvijā) notika  no 17.02. 2013. – 22.02.2013.

LVComenius projekta ietvaros 17.februārī Ogrē ieradies 41 skolēns un pedagogs no Grieķijas, Spānijas, Itālijas, Polijas un Francijas.
Pirmdien viesi iepazinās ar Ogres Valsts ģimnāziju, otrdien devās ekskursijā pa Rīgu, kur noklausījās aizraujošo lekciju Saules muzejā, un katrs izkrāsoja savu vienreizējo saulīti. Trešdienā Ogres novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītāja Jana Briede audzēkņiem stāstīja par Ogres vēsturi, pilsētas attīstību un dzīvi šodien, demonstrējot arī pēc pašvaldības pasūtījuma radītu īsfilmu. Dienas turpinājumā viesi devās ekskursijā pa pilsētu un slidoja Vidzemes ledus hallē. Ceturtdienā ārzemju viesi apskatīja Siguldu, iepazīstot arī Minhauzena muzeju un baudot ziemas izpriecas Rāmkalnos.
Šoreiz uz Latviju katra valsts atvedusi prezentāciju par tēmu “Saule”. Ogres Valsts ģimnāzijas audzēkņi tajā apkopojuši ar sauli saistītus ticējumus un ģeogrāfiska rakstura informāciju.